Tevékenységünk és programjaink célja a hátrányos helyzetben élő, beteg gyermekek és családok támogatása, illetve a nélkülöző gyermekek a szabadidő hasznos eltöltése érdekében történő programsorozatok szervezése, lebonyolítása. Integrációt és a hátrányok csökkentését elősegítő célkitűzésinket kulturális és szabadidő programok megvalósításával érjük el.
Egyesületünk 2003-ban alakult és 2006 óta van jelen a Magdolna negyed területén, ahol információs irodát működtetünk és segítjük a rászoruló családokat. Kulturális és szabadidő programjainkon a résztvevők zömében hátrányos helyzetű, többségükben szegény családból származó fiatalok. A résztvevők Budapest különböző részéről érkezve különböző kulturális háttérrel bírnak. Célunk, hogy az eltérő kulturális, vallási, etnikai háttérrel rendelkező fiatalok közös projekteben vegyenek részt, és a programok során növekedjen az egymás iránti elfogadásuk, toleranciájuk, hogy megértsék, elfogadják egymás eltérő szokásait.
Az ország egész területéről érkeznek hozzánk felkérések. Családsegítő tevékenységeket folytatunk, amelyben támogatást nyújtunk a bármilyen oknál fogva hátrányt szenvedő családoknak. (lakáspályázatok, szociális támogatások, adósságkezelő kérvények megírása, a fiatalok részére drogprevenciós előadások, továbbtanulási, munka és tanfolyam lehetőségek kiaknázása, stb). Tevékenységünk három részből áll, hosszú és rövid távú támogatás, integráció.
Az Új Világ Egyesület jelenleg 100 olyan családot részesít rendszeres támogatásban, ahol beteg gyermeket nevelnek. A családok a gyermek betegségén kívül anyagi gondokkal is küzdenek.
Az Új Világ Egyesület sokféle, különböző módon kerül kapcsolatba az emberekkel. Előadások által próbálja felkelteni az emberek figyelmét, ezáltal újfajta és tudatos cselekvésre ösztönözve őket, aminek eredményeként egy más típusú, bátrabb gondolkodási mód alakul ki bennük.
Egyesületünk célja többek között az, hogy hatást gyakoroljon a döntéshozói pozícióban lévő személyekre ezzel mozdítva előre az általunk képviselt ügyet. Gondolunk itt konkrétan szponzorok felkutatására, illetve munkaadókkal való kapcsolatteremtésre, és részben a munkaadók tudatformálására, és meggyőzésére, hogy alkalmazzák a velünk kapcsoaltban állókat, akár részmuinkaidőben is – ezáltal hidat építve a hátrányos helyzetűek és a munkapiac világa közé.